Projelendirmeden Kuruluma
Kadar Eksiksiz Hizmet

Veri Merkezi Hizmetleri

Veri merkezi (data center), büyük boyutlardaki verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılmasını sağlayan tüm donanımların tek bir merkezde toplandığı yerlerdir. Veri merkezi boyutu ve kapasitesi, yapılacak işin ve işlenecek verilerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Veri merkezi sistemlerinde güvenli data alışverişi yapabilmesi ve bu merkezlerde kesintisiz iş sürekliliği sağlanabilmesi için kurulacak veri merkezisisteminin planlamasının iyi yapılması gerekir. Birçok server’ı barındıracak veri merkezi alanlarında tozlu, nemli, çok sıcak ya da çok soğuk bir ortam olmamalıdır. Veri merkezi alanlarında uygun bir ortamın oluşturulabilmesi için serverların yerleşimi, donanımların kurulumu ve testler uzman kişiler tarafından çok dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılır. Doğru planlanmamış ve güncel olmayan bir veri merkezi, işinizi yavaşlatabilir ya da verdiğiniz hizmetlerin tamamen durmasına neden olabilir.

Kare Bilişim olarak, bilişim teknolojilerindeki deneyimimiz, alanında uzman kadromuz ve sektöründe öncü çözüm ortaklarımızla birlikte veri merkezi hakkında tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Kuracağınız ya da yenilemek istediğiniz veri merkezi sistemi tasarımından analizine, kurulum ve entegrasyonundan test ve devreye almaya kadar her aşamada size hızlı, güvenli ve titizce hazırlanmış veri merkezi çözümleri sunuyoruz.

Dizayn ve Tasarım

Kare Bilişim olarak, ihtiyaçlarınız ve büyüme hedeflerinizi göz önünde bulundurarak, veri merkezi sistemleri için global ölçme ve analiz tekniklerinden faydalanarak, uluslararası standartlara uygun tasarımlar oluşturuyoruz.

Uzman kadromuz, bilişim teknolojileri alanındaki deneyimimiz ve sektöründe öncü çözüm ortaklarımızla hedeflerinize uygun ve detaylıca düşünülmüş veri merkezi tasarımları hazırlıyoruz.

Sizin için oluşturacağımız veri merkezi için CDF (Computational Fluid Dynamics)PUSE (Power Usage Effectiveness)DCIE (Data Center Infrastructure Effiency) gibi global çapta kabul gören analizleri en etkin şekilde kullanarak veri merkezi tasarımlarınızı ortaya çıkarıyoruz.

Hedeflediğiniz veri merkezi tipine göre öncelikle kavramsal (konsept) ya da detay tasarımlar oluşturarak bu tasarımın bütçelendirmesini yapıyoruz. Veri merkezi ihtiyaçlarınız için planladığımız tasarımı CAD revit içimleri ile görsel hale getiriyoruz.

Tüm bu işlemlerin ardından veri merkezi tasarımınızın standartlara uygunluğunu test etmek için CFD (Computational Fluid Dynamics) analizlerini gerçekleştirerek hazırladığımız veri merkezi sistemini onayınıza sunuyoruz.