Projelendirmeden Kuruluma
Kadar Eksiksiz Hizmet

Veri Merkezi Hizmetleri

Veri merkezi (data center), büyük boyutlardaki verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılmasını sağlayan tüm donanımların tek bir merkezde toplandığı yerlerdir. Veri merkezi boyutu ve kapasitesi, yapılacak işin ve işlenecek verilerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Veri merkezi sistemlerinde güvenli data alışverişi yapabilmesi ve bu merkezlerde kesintisiz iş sürekliliği sağlanabilmesi için kurulacak veri merkezisisteminin planlamasının iyi yapılması gerekir. Birçok server’ı barındıracak veri merkezi alanlarında tozlu, nemli, çok sıcak ya da çok soğuk bir ortam olmamalıdır. Veri merkezi alanlarında uygun bir ortamın oluşturulabilmesi için serverların yerleşimi, donanımların kurulumu ve testler uzman kişiler tarafından çok dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılır. Doğru planlanmamış ve güncel olmayan bir veri merkezi, işinizi yavaşlatabilir ya da verdiğiniz hizmetlerin tamamen durmasına neden olabilir.

Kare Bilişim olarak, bilişim teknolojilerindeki deneyimimiz, alanında uzman kadromuz ve sektöründe öncü çözüm ortaklarımızla birlikte veri merkezi hakkında tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Kuracağınız ya da yenilemek istediğiniz veri merkezi sistemi tasarımından analizine, kurulum ve entegrasyonundan test ve devreye almaya kadar her aşamada size hızlı, güvenli ve titizce hazırlanmış veri merkezi çözümleri sunuyoruz.

Test ve Devreye Alma

Kare Bilişim olarak, veri merkezi çözümlerimizin son aşamasında test ve devreye alma hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sizin için hazırladığımız veri merkezi tasarımının enerji verme işlemleri yapılmadan önce uluslararası standartlara uygun prosedürlerle sistemlerinizi test ederek tüm ürünün hatasız bir şekilde çalıştığından emin oluyoruz.

Başarılı geçen test aşamalarının ardından tasarımınızın devreye alınması için çalışmalara başlıyoruz. Sisteminizin bütünleşik bir şekilde devreye alınması için alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz ve kusursuz çalışan bir veri merkezi sistemine sahip olmanızı sağlıyoruz.

Kare Bilişim olarak, uzman kadromuzun ve sektördeki deneyimimizin verdiği güvenceyle veri merkezinizin global standartları karşılayan, uluslararası sertifikalara sahip bir veri merkezi olmasını sağlıyoruz. Gerekli prosedürlerin hazırlanmasından başlayarak uygulama ve sonuçlandırmaya kadar tüm evrelerde müşterilerimize en doğru ve en profesyonel çözümleri sunuyoruz. Veri merkezi tasarımlarımızın kurulum aşamalarında aşağıdaki testleri gerçekleştirerek işimizi sağlama alıyoruz:

  • Fabrika Kabul Testi (Factory Acceptance TestingFAT)
  • Saha Kabul Testi (Site Acceptance TestingSAT)
  • Ön Fonksiyonel Test ve Başlatma (Pre-Functional Testing&Start UpPFT)
  • Fonksiyonel Performans Testi (Functional Performance TestingFPT)
  • Sistem Entegrasyon Testi (Integrated Systems TestingIST)