Projelendirmeden Kuruluma
Kadar Eksiksiz Hizmet

Veri Merkezi Hizmetleri

Veri merkezi (data center), büyük boyutlardaki verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılmasını sağlayan tüm donanımların tek bir merkezde toplandığı yerlerdir. Veri merkezi boyutu ve kapasitesi, yapılacak işin ve işlenecek verilerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Veri merkezi sistemlerinde güvenli data alışverişi yapabilmesi ve bu merkezlerde kesintisiz iş sürekliliği sağlanabilmesi için kurulacak veri merkezisisteminin planlamasının iyi yapılması gerekir. Birçok server’ı barındıracak veri merkezi alanlarında tozlu, nemli, çok sıcak ya da çok soğuk bir ortam olmamalıdır. Veri merkezi alanlarında uygun bir ortamın oluşturulabilmesi için serverların yerleşimi, donanımların kurulumu ve testler uzman kişiler tarafından çok dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılır. Doğru planlanmamış ve güncel olmayan bir veri merkezi, işinizi yavaşlatabilir ya da verdiğiniz hizmetlerin tamamen durmasına neden olabilir.

Kare Bilişim olarak, bilişim teknolojilerindeki deneyimimiz, alanında uzman kadromuz ve sektöründe öncü çözüm ortaklarımızla birlikte veri merkezi hakkında tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Kuracağınız ya da yenilemek istediğiniz veri merkezi sistemi tasarımından analizine, kurulum ve entegrasyonundan test ve devreye almaya kadar her aşamada size hızlı, güvenli ve titizce hazırlanmış veri merkezi çözümleri sunuyoruz.

Kurulum ve Entegrasyon

Veri merkezi tasarımlarının karmaşık yapısı, kurulum aşamasında titiz bir çalışmayı gerektirir. Veri merkezi sistemleri, birbirinden bağımsız birçok ürün ve sistemin doğru senkronizasyon ve entegrasyon içerisinde çalışmasını gerektirir.

Yanlış projelendirmekurulum ve entegrasyon tüm işlerinizin aksamasına neden olabilir ve ekonomik kayıplara yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Kare Bilişim olarak sektördeki deneyimimiz, uzman kadromuz ve başarılı çözüm ortaklarımızın güvencesiyle, veri merkezleri ihtiyaçlarınızın tasarımından kurulumuna kadar tüm işlemleri büyük bir titizlikle yürütüyoruz.

Ürün ve sistemlerinizin kurulumunu yaparken, olabilecek tüm senaryoları değerlendiriyor ve veri merkezinizinaltyapısını tüm bu senaryoları hesaba katarak oluşturuyoruz.

Veri merkezinizde bulunacak olan birbirinden bağımsız platformlara ait tüm karma sistemlerin doğru senkronizasyon içerisinde çalışmasını taahhüt ediyoruz.