Projelendirmeden Kuruluma
Kadar Eksiksiz Hizmet

Veri Merkezi Hizmetleri

Veri merkezi (data center), büyük boyutlardaki verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılmasını sağlayan tüm donanımların tek bir merkezde toplandığı yerlerdir. Veri merkezi boyutu ve kapasitesi, yapılacak işin ve işlenecek verilerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Veri merkezi sistemlerinde güvenli data alışverişi yapabilmesi ve bu merkezlerde kesintisiz iş sürekliliği sağlanabilmesi için kurulacak veri merkezisisteminin planlamasının iyi yapılması gerekir. Birçok server’ı barındıracak veri merkezi alanlarında tozlu, nemli, çok sıcak ya da çok soğuk bir ortam olmamalıdır. Veri merkezi alanlarında uygun bir ortamın oluşturulabilmesi için serverların yerleşimi, donanımların kurulumu ve testler uzman kişiler tarafından çok dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılır. Doğru planlanmamış ve güncel olmayan bir veri merkezi, işinizi yavaşlatabilir ya da verdiğiniz hizmetlerin tamamen durmasına neden olabilir.

Kare Bilişim olarak, bilişim teknolojilerindeki deneyimimiz, alanında uzman kadromuz ve sektöründe öncü çözüm ortaklarımızla birlikte veri merkezi hakkında tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Kuracağınız ya da yenilemek istediğiniz veri merkezi sistemi tasarımından analizine, kurulum ve entegrasyonundan test ve devreye almaya kadar her aşamada size hızlı, güvenli ve titizce hazırlanmış veri merkezi çözümleri sunuyoruz.

Keşif, Analiz ve Projelendirme

Veri merkezi çalışmalarının en önemli noktalarından biri analiz ve projelendirme çalışmalarıdır. Yanlış projelendirilen bir veri merkezi, işlerinizin aksamasına hatta durmasına sebep olabilirken yaptığınız yatırımlar da boşa gidebilir. 

Kare Bilişim bünyesinde bulunan profesyonel kadro ve sektörlerinde öncü çözüm ortaklarımızla birlikte, veri merkezi çözümleri için keşif, analiz ve projelendirme hizmetleri sunuyoruz. 

Veri merkezi tasarımınızın ihtiyacı olan tüm donanım, yazılım ve ekipmanlar için titiz bir keşif ve araştırma yapıyor, ardından global standartlara uygun bir veri merkezi kurabilmek için çeşitli analizler gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu süreçlerin ardından, veri merkezi tasarımınızın kurulumu için projelendirme çalışmalarına başlıyoruz. Kusursuz bir veri merkezi donanımına ve kesintisiz iş sürekliliği performansına sahip olabilmeniz için projelendirme çalışmalarımızı büyük bir dikkat ve titizlikle yapıyoruz. 

Kare Bilişim olarak, sektördeki deneyimimiz, profesyonel kadromuz ve kaliteli işçiliğimizi hizmetlerimizle buluşturarak en doğru ve en başarılı projelere imzamızı atıyoruz.