Global Standartlarda Hazırlanan
Projelerle Kaliteli Hizmet

Proje Yönetimi ve Danışmanlık

Kare Bilişim olarak, müşterilerimiz için Veri Merkezi ve BT alanında tasarladığımız projelerimizi, global standartlara uygun bir şekilde, başarısı kanıtlanmış yönetim sistemleri ve metodolojiler ile planlıyor ve yönetilmesini sağlıyoruz. Bilgi teknolojileri proje yönetiminde, birlikte çalışılan kurum ya da kuruluşun stratejilerine uygun bir şekilde hareket edilmesi, etkin analiz ve planlamanın yapılması, projenin başlangıç ve bitiş zamanlarının belirlenmesi ve koordinasyon ve etkileşimin sağlıklı bir şekilde oluşturulması gibi adımları takip ediyoruz.

Kare Bilişim Teknolojileri olarak risk yönetimi, kapsam yönetimi, tedarik yönetimi, entegrasyon yönetimi, kalite yönetimi, iletişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve maliyet yönetimi gibi proje hizmetleri veriyoruz. Projelerin uygulama aşamalarına geçildiğinde ise doğru gözlem ve denetimler ile kontrolleri tamamlıyor ve BT proje yönetimi alanında gerçekleştirilecek tüm adımları en doğru, eksiksiz ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Leed Sertifikasyon Hizmeti

İngilizce açılımıyla Leadership in Energy and Environmental Design, Türkçe açılımıyla Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik anlamına gelen LEED Sertifikası süreci, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (United States Green Building Council) tarafından oluşturulmuş, sürdürülebilir yeşil bina sertifikasyonudur. 

Leed Sertifikası almanın belli kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterler belli bir derecelendirme biçimine sahiptir. LEED sertifikasyonunun Sertifika, Gümüş, Altın ve Platin olmak üzere dört seviyesi bulunmaktadır.

LEED sertifika düzeyleri Certified (Sertifika) için 40-49 puan, Silver (Gümüş) için 50-59 puan Gold (Altın) için 60-79 puan Platinum (Platin) 80 puan ve üzeri seviye şartlarını sağlayarak elde edilebilmektedir. 

LEED sertifikasyonu, enerji verimliliğini sağlamayı, enerji üretim ve tüketimini tasarruflu bir şekilde gerçekleştirmeyi, su verimliliğinde en yüksek verimlilik seviyesini yakalayarak yenilenebilir enerji kaynaklarının sürekliliğini sağlamayı, doğa dostu kentsel dönüşüm projelerinin uygulanmasını ve imar faaliyetlerinin sadece insan yararına değil, tüm canlıların yararına olmasını amaçlamaktadır.