Global Standartlarda Hazırlanan
Projelerle Kaliteli Hizmet

Proje Yönetimi ve Danışmanlık

Kare Bilişim olarak, müşterilerimiz için Veri Merkezi ve BT alanında tasarladığımız projelerimizi, global standartlara uygun bir şekilde, başarısı kanıtlanmış yönetim sistemleri ve metodolojiler ile planlıyor ve yönetilmesini sağlıyoruz. Bilgi teknolojileri proje yönetiminde, birlikte çalışılan kurum ya da kuruluşun stratejilerine uygun bir şekilde hareket edilmesi, etkin analiz ve planlamanın yapılması, projenin başlangıç ve bitiş zamanlarının belirlenmesi ve koordinasyon ve etkileşimin sağlıklı bir şekilde oluşturulması gibi adımları takip ediyoruz.

Kare Bilişim Teknolojileri olarak risk yönetimi, kapsam yönetimi, tedarik yönetimi, entegrasyon yönetimi, kalite yönetimi, iletişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve maliyet yönetimi gibi proje hizmetleri veriyoruz. Projelerin uygulama aşamalarına geçildiğinde ise doğru gözlem ve denetimler ile kontrolleri tamamlıyor ve BT proje yönetimi alanında gerçekleştirilecek tüm adımları en doğru, eksiksiz ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Uptime Sertifikasyon Hizmeti

Uptime Sertifikasyon hizmeti, uluslararası bağımsız bir kurum olan Uptime Institute kurumu tarafından sağlanan veri merkezi sertifikasyonudur.

Bu yeterlilik sertifikasını alan veri merkezleri, olağanüstü hallerde dahi çalışmaya devam edebilmektedir. Veri merkezine sahip olan kurumlar kalite, prestij ve sürdürülebilir operasyon gibi sebeplerden dolayı farklı seviyelerde sertifika almaktadırlar. 

Veri merkezlerinin maliyet ve güvenirlik seviyeleri Tier seviyelerine göre değişmektedir. Uptime Instutite’ün Tier 1, Tier 2, Tier 3 ve Tier 4 olarak 4 farklı şekilde yayınlanan standart ve sertifikaları uluslararası alanda kabul görmüştür.

Bu merkezlerin oluşturulmasındaki temel amaç, veri merkezlerinin sürekliliğini, yedekliliğini sağlamak ve bunları farklı ihtiyaç gruplarına göre yapmaktır. Uptime Institute’ün Katman Sertifikalandırması, işletmelere, sahiplere ve operatörlere verimliliği artırma, riski ve maliyeti azaltma ve dünyadaki en yüksek altyapı performans düzeyini sağlama konusunda yardımcı olmaktadır.

Sertifika süreçlerinde Uptime Institute ile veri merkezi sahibi müşteriler arasında güçlü bir iletişim, zaman kayıplarını azaltmakta ve kaliteyi de artırmaktadır.

Kare Bilişim olarak, bu sertifikaları almak isteyen veri merkezi sahibi müşterilerine, kendi bünyemizde çalışan Uptime ATD sertifikalı personellerimiz ile danışmanlık, kontrolörlük ve uygulama hizmetleri veriyoruz.

Ayrıca mevcut veri merkezinin hedeflenen sertifika programına göre eksiklerinin belirlenmesi (GAP Analizi), Dizayn Sertifika Süreçleri (Tier Certification of Design Document), Bina Sertifika Süreçleri (Tier Certification of Constructed Facility), Sürdürülebilir Operasyon Sertifika Süreçleri (Tier Certification of Operational Sustainability) ve sertifikalandırma sürecinde saha denetimlerini de hizmet olarak sunuyoruz.