Verileriniz ve Tesisleriniz
Kare Bilişim ile Güvende!

Entegre Altyapı İzleme ve Yönetim Çözümleri

Kare Bilişim olarak, elektronik güvenlik sistemleri ile tesis ve binalarınızın güvenliğini sağlarken ortam ve varlık izleme sistemleri ile de verilerinizi güvenli bir şekilde depolamanız için çözümler sunuyoruz. Veri merkezi altyapı yönetimi çözümlerimiz ile veri merkezinizi en kolay ve verimli şekilde yönetmenize olanak sağlıyoruz. Kare Bilişim ailesinin sektördeki deneyimi ve uzman kadrosu ile veri merkezinizin yönetiminde enerji ve iş gücü verimliliği elde etmeniz için hizmet veriyoruz. DCIM yazılımları sayesinde veri merkezinizi tek bir sistemden anlık olarak takip etmenizi sağlayarak veri ve enerji kullanımı konusunda ileriye dönük plan yapmanıza olanak sağlıyoruz.

Veri merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM)

Veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM), kurulacak olan veri merkezinin yönetimi ve tüm bilişim teknolojisi operasyonlarının entegrasyonunu açıklamak için kullanılan çok kapsamlı bir ifadedir. 

DCIM, kurulan sistemi en üst düzeyde çalıştırmanızı sağlar. Alan kullanımının optimize edilmesi, enerji verimliliği ve soğutma sistemleri üzerindeki verimlilik konusunda avantajlar da sunan DCIM aynı zamanda, veri merkezi altyapınızdan alınan tüm bilgilerin eş zamanlı olarak gösterge tablolarına aktarılmasını, diğer görsel araçlarla ilişkilendirilmesini sağlayarak birçok işi otomatikleştirir ve hedeflere ulaşılmasına olanak sağlar.

DCIM yazılımları, tüm altyapınızın tek bir merkezden takip edilmesine olanak sunduğu için yöneticilerin, mevcut veri merkezi sisteminin nasıl yapılandırıldığını ve hangi kaynakların ne düzeyde kullanıldığını görmesine yardımcı olur. Bu sayede veri merkezi sisteminize atadığınız yöneticiler, mevcut kaynakların kullanımı konusunda daha hızlı ve doğru kararlar alabilirler.

Ayrıca DCIM, aylık, yıllık hatta 5 yıllık kaynak tüketimi ve gerekli güç ve bağlantıların hesaplanmasına da yardımcı olur. İleriye dönük plan oluşturmanızı, yöneticilerinizin çalışma süresini verimli kullanmasını ve daha az riskle karşılaşmasını sağlarken altyapının tek bir merkezden izlenmesi, enerji verimliliği sağlanması konusunda da yardımcı olur. 

Kare Bilişim olarak, sahip olduğumuz deneyim ve sektörde öncü çözüm ortaklarımızla birlikte hızlı, güvenli ve verimli veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) çözümleri sağlıyoruz.